NOVÝ MĚSÍC

Nový měsíc3.kapitola-Konec 2/2

28. února 2010 v 19:13 | MisS °N°
Díval se stranou mezi stromy, když znovu promluvil. "Samozřejmě. Svým způsobem tě budu vždycky milovat. Ale jsem… unavený z předstírání, že jsem někdo jiný. Já nejsem člověk." Podíval se zpátky na mě a ty ledové rysy jeho dokonalého obličeje opravdu nebyly lidské. "Nechal jsem to zajít až příliš daleko, a teď mě to mrzí."
"Ne." Promluvila jsem teď jenom šeptem; pomalu jsem začínala chápat, a to pochopení mi proudilo v žilách jako kyselina. "Nedělej to."

Nový měsíc-3.kapitola-Konec 1/2

28. února 2010 v 19:11 | MisS °N°
3. KONEC
Ráno jsem si připadala absolutně příšerně. Špatně jsem spala; ruka mě pálila a bolela mě hlava. A mou náladu zrovna nespravilo, jak nevzrušený a odtažitý výraz měl Edward ve tváři, když mě rychle políbil na čelo a vyskočil z mého okna. Bála jsem se, že v době, kdy jsem byla ponořená do nevědomí, možná znovu přemýšlel o tom, co je špatné a co správné, zatímco se díval, jak spím. Tou úzkostí mi bušení ve spáncích zesílilo.
Edward na mě čekal ve škole jako obvykle, ale pořád se nějak divně tvářil. Z očí mu koukalo něco, co jsem nechápala - a co mě děsilo. Nechtěla jsem připomínat včerejší večer, ale nebyla jsem si jistá, jestli nebude horší, když se tomu tématu budu vyhýbat.
Otevřel mi dveře.

Nový měsíc-2.kapitola-Stehy

28. února 2010 v 19:09 | MisS °N°
2. STEHY
Carlisle byl jediný, kdo zůstal klidný. V jeho tichém, rozhodném hlase byla znát staletí zkušeností lékaře z pohotovosti.
"Emmette, Rose, odveďte Jaspera ven."
Tentokrát se Emmett neusmíval, jenom přikývl. "Tak pojď, Jaspere."
Jasper se marně snažil vymanit se z Emmettova ocelového sevření, kroutil se, snažil se zasáhnout bratra vyceněnými zuby, oči stále vytřeštěné, bez sebe.
Edward byl v obličeji bělejší než křída. Stál nakrčený nade mnou, zřetelně připravený mě bránit. Ze zaťatých zubů mu unikalo tiché varovné mručení. Vsadila bych se, že nedýchal.
Rosalie, na božské tváři podivně uspokojený výraz, si stoupla před Jaspera - udržovala přitom bezpečnou vzdálenost od jeho zubů - a pomáhala Emmettovi přeprat ho a dostat ho ven skleněnými dveřmi, které jim přidržovala Esme, jednu ruku přitisknutou přes nos a ústa.
Její srdcovitá tvář byla zahanbená. "Je mi to moc líto, Bello," zavolala na mě a honem šla s ostatními před dům.

Nový měsíc-1.kapitola-Oslava 2/2

28. února 2010 v 19:08 | MisS °N°
"Něco takového už tě nesmí nikdy, říkám nikdy, ani napadnout!" prohlásila jsem. "Bez ohledu na to, co by se kdy mohlo stát se mnou, ty máš zakázáno si nějak ublížit!"
"Nikdy už tě žádnému nebezpečí nevystavím, takže je to záležitost čistě teoretická."
"Nevystavíš mě nebezpečí! Myslela jsem, že jsme se shodli na tom, že veškerá neštěstí si přivodím vlastní vinou!" zlobila jsem se čím dál víc. "Jak si vůbec můžeš něco takového myslet?" I kdybych byla mrtvá, představa, že by Edward přestal existovat, byla neskutečně bolestná.
"Co bys dělala ty, kdyby byla situace opačná?" zeptal se.
"To je něco jiného."

Nový měsíc-1.kapitola-Oslava 1/2

28. února 2010 v 19:08 | MisS °N°
1. OSLAVA
Byla jsem na devadesát devět procent přesvědčená, že je to jenom sen.
Důvodů, proč jsem si byla tak jistá, bylo víc. Zaprvé jsem stála v zářivém kuželu slunečního světla - v takovém tom oslepujícím jasném slunci, jaké v mém novém domově v deštivém městečku Forks ve státě Washington nikdy nesvítilo. A zadruhé jsem se dívala na svou babičku Marii. Babička byla už šest let mrtvá, takže jsem svou teorii o snu měla slušně podloženou.
Babička se moc nezměnila; její tvář vypadala přesně tak, jak jsem si ji pamatovala. Kůži měla měkkou a zvadlou, poskládanou do tisíce drobných záhybů, které jemně přiléhaly ke kostem vespod. Vypadala jako sušená meruňka, jenom s chomáčem hustých bílých vlasů, které její hlavu obklopovaly jako mrak.

Nový měsíc

28. září 2009 v 11:13 | MisS °N°
...Vsunula jsem prst pod hranu papíru a trhla s ním pod páskou.
,,Kruci," zamumlala jsem, když mi papír rořízl prst. Zranky mi vytekla jediná kapka krve.
Všechno se seběhlo tak rychle. ,,Ne!" vykřikl Edward.
Omámeně jsem vzhlédla od jasně červené krve pulsující z mé ruky-od horečnatých očích šesti náhle hladových upírů..

Nový měsíc

Autor: Stephenie Meyerová
Datum vydání: 16. 7. 2008


Pro Bellu swanovou je jedna osoba důležitější než život: Edward Cullen.
Ale zamilovat se do upíra je daleko nebezpečnější, než si Bella dovede vůbec představit.
Edward už Bellu zachránil ze spáru zla, avšak nyní,když jejich vztah ohrožuje vše, co je jim drahé, oba zjišťují , že jejich potíže teprve začínají...
 
 

Reklama